Çocuklara Alınabilecek Hediyeler

Çocuklara Alınabilecek Hediyeler

Ebeveynlerin veya Yetişkinlerin en büyük sorunlarından birisi çocuklara alınabilecek hediyeler seçimidir. Bazen imkanlarımız ve alternatiflerimiz çok olduğundan hediye seçmek konusunda zorlanırız ; bazen de acaba yeni nesil çocuklar neleri severler diye düşünüp dururuz. Çoğu zaman bir doğum günü etkinliğine katıldığımızda özellikle çocuk sahibi değilsek bu hediye seçimi içinden çıkılmaz bir hal almaya başlamaktadır. Sizlere bu konuda sırayla yardımcı olmak isteriz


yeni doğan bebeğe alınabilecek hediyeler

Bazı zamanlarda sosyal çevremizde yeni doğan bebekler için bebek görme hediyesi almak isteyebilirsiniz. bebek görme hediyesi genellikle çocuk doğumundan 0-3 aya kadar olan hediyeler gurubuna girmektedir. Bu kısımda doğum yapan anne ye hayırlı olsun anlamında hediyeler alabileceğiniz gibi bebek için de isme özel bebek hediyeleri de düşünebilirsiniz. Mesela doğum sonrası ismi Berat Efe olan bir erkek çocuğu için alınan güzel bir hediye örneği

hastaneye doğum hediyesi götürmek istediğimiz zamanlarda ise sizlere en alternatif olarak kendinizinde rahatça hazırlayabileceğiniz bir hediye sepeti fikri vermek istedim. hastaneye doğum hediyesi olarak satılan bu hediye sepetlerini sipariş ile de satın alabilirsiniz.

bu sepetin içerinde Beyaz dantel kumaşla veya gözünüze hoş gelebilecek bir kumaşta olabilir kaplı hasır sepet veya hasır gibi görülen bir sepet olursa daha otantik bir görünüm alacaktır ,içinde 15-20 adet bebek bezi , çift katlı penye, bebekler için kullanılacak bebek battaniyesi, bebek patikli pantalon, Bebek üst zıbını, Yemek için  önlük, bere, badi ve eldivenden gibi bebeğe yarayacak hastane çıkış seti olarak ta bilinen sepeti hazırlayabilirsiniz. hastaneye doğum hediyesi olarak anne veya baba bu sete bayılacaklardır.


 

1 yaş doğum günü hediyesi fikirleri

Genellikle oyuncaklarda 24 aylık ve sonrasında cinsiyet ayrımı olduğundan 1 yaş çocuklarına alınabilecek hediyeler  konusunda biraz şanslısınız. Resim üzerinden 6lı liste şeklinde 1 yaş çocuklarına alınabilecek hediyeler konusuna devam edelim

  1. fisher price yürüteç olarak bilinen bir oyuncaktır. Bu oyuncakta çocuk bir yere giderken yanında hem birşeyler götürme becerisi kazanıyor hemde üzerinde duran çeşitli aktivite gereçleri ile eğlenceli zaman geçirebiliyor.
  2. bebek arabası : Bebeğimizi kendi arabasına bindirmek ve ona arabada taşıma kavramını öğretebilmemiz için tasarlanmış harika bir hediye fikri
  3. Çocuk Pazar Sepeti : Yine aynı şekilde bir yerden bir yere eşya taşımasına yarayan bu oyuncak çocuklar tarafından keyifle karşılanmaktadır.
  4. Müzik İstasyonu : 4 bir tarafı çeşitli mini oyuncaklar ile kaplanmış, çocukların oturarak veya ayakta oynaması için tasarlanmış hediyelik eşyadır.
  5. Zeka Geliştirme istasyonu : Bir küpün etrafında olan çok çeşit şekil tanıma oyunlarının yanı sıra üstünde bulunan taşıma oyunuda çocuklara alınabilecek en güzel hediyeler den birisidir.
  6. Kokpite benzeyen oyuncak : üzerinde direksiyon yuvarlak ve üçgen cisimler bulunan müzikli ve çeşitli hayvan sesleri ile süslenmiş bu konsept çocuklara alınabilecek en güzel hediyeler den birisi olabilir.

2 yaş Çocuğu için hediye seçenekleri

Bu yaş gurubuna gelmiş çocuklar artık kız veya erkek ayrımı yaparak hediye alabileceğiniz alternatifleri oluşturur. Mesela bir kız çocuğuna Barbie bebek alabilirken Erkek çocuğuna ise bir kamyon benzeri hediyeler alabilirsiniz. Bazı hediye gurupları ise kız veya erkek karışık alınabilir. Mesela Çok sevdiği çizgifilm karakteri bir peluş olabilir, Çok sevdiği bir hayvan peluş olabilir bunlar tamamen çocuğun zevklerine bağlıdır. Aslına bakarsanız 2 yaş Çocuğu için hediye seçenekleri oldukça geniştir.

Bu yaş döneminde çeşitli zeka geliştirme ve eşleştirme kartları hediye olarak alınabilecek oyuncaklar arasındadır. Biraz daha büyük ve gösterişli birşeyler almak istediğiniz zamanda ise top havuzu veya odasında kullanabileceği kaydırak hatta bateri seti bile hediye olarak alınabilecek oyuncaklar arasındadır.

 

Sizlerinde aklına gelen çok harika fikirleriniz var ise mutlaka yorumlar kısmından bizlerle paylaşın. Unutmayın hayat paylaştıkça güzelleşir.

Kaan Yiğit

Bir Kız babası iyi bir eş devamlı kendini geliştiren bir baba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir