Bebekle Gidilecek Otel Seçenekleri

Bebekle Gidilecek Otel Seçenekleri

Çoğu aile çocukla beraber tatile çıkmanın oldukça zor olduğunu düşünür. Eğer doğru bir planlama yapabilirseniz bebeğinizle tatil yapmak oldukça keyifli bir hale gelecektir. Bugün yazımızda bebekle tatile gideceklere önerilerde bulunacağız. Bebekle tatile giderken götürmeniz gerekenlerden ve gideceğiniz tatil beldesini seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsediyor olacağız.

Tatile çıkarken yanınıza alacağınız eşyalar kadar almamanız gereken eşyalar da önemlidir. Bebeğinizin sağlığı ve rahatı için bazı şeyleri yanınıza alırken valizi doldurarak kendinize işkence etmemeniz için vereceğimiz önerilere kulak asmanızı öneriyoruz. Öncelikle size biraz bebek dostu otellerden bahsetmek istiyoruz ki bebekle gidilecek tatil mekanları hakkında tam olarak fikriniz olsun.

Bebekle Gidilecek Otel Seçenekleri

Bebekle gidilecek otel ne demek, bebek dostu otel ne demek diye düşünüyor olabilirsiniz. Bebek dostu otellerin, çocuğunuzla yapacağınız tatili en iyi şekilde geçirmeniz açısından birçok avantajı bulunuyor. İnsanlar sadece bebek havuzu olan otelleri bebek dostu sanıyorlar ancak durum tam olarak öyle değil. Bebek dostu otellerde sunulması gereken özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Bebeğinizin rahat yemek yiyebilmesi için mama sandalyesi bulunması
 • Biberon ve emzikler için sterilizasyon cihazı bulunması
 • Talep edildiğinde odanıza bebek küveti vermeleri
 • Bebeğinizin kıyafetlerinin bebek deterjanı ile yıkanabiliyor olması
 • Talep edildiğinde göz yakmayan bebek şampuanı vermeleri
 • Bebeklerin oynayabileceği güvenli alanlar ve başlarında duran profesyonel çalışanların bulunması

Antalya, Muğla, Bodrum, Fethiye gibi tatil beldelerinde bulunan 5 yıldızlı otellerin çoğu sizlere bu hizmetleri ve hatta daha fazlasını sağlayabiliyorlar. Bebeğinizle gidip rahat bir şekilde tatil yapabileceğiniz oteller de bir başka konumuz olsun. Şimdi bebekle tatile giderken yanınıza almanız gerekenler listesine başlayalım.


Bebekle Tatil İçin Gerekenler Listesi

Bebekle tatile çıkarken minik yavrularımızın da ihtiyaçlarını düşünerek bir ihtiyaç listesi hazırlamamız gerekiyor. Bu listeyi isterseniz yola çıkmadan önce valizinize koyabilirsiniz. Bazı şeyleri ağırlık yapmasın diye gittiğiniz yerde almayı da düşünebilirsiniz. Bunlar tamamen nasıl yolculuk yapacağınıza, nereye gideceğinize ve gittiğiniz yerde ihtiyaçlarınızı satın alıp alamayacağınıza göre değişiklik gösterecektir. Biz kabaca bir bebekle tatil için gerekenler listesi hazırladık.

 • Öncelikli ve vazgeçilmez eşya olarak bolca bebek bezi
 • Bebekler için ıslak havlu veya mendil
 • Mama önlüğü
 • Emzik ve biberon
 • Pişik kremi ve bebe yağı
 • Havuz ve denize girmeleri için mayo bebek bezi veya su geçirmeyen bez
 • Bebeğin yaşına bağlı olarak deniz ayakkabısı
 • Kolluk, can yeleği ve simit
 • Bebek güneş kremi
 • Kumsalda oynamaları için kova gibi oyuncaklar
 • Diş kaşıma oyuncakları (Diş çıkarma dönemindeyse)
 • Deniz ve güneş gözlüğü

Yukarıda saydığımız listedeki eşyalardan çoğunu tercihe ve duruma bağlı olarak almayabilirsiniz. Listede yer vermediğimiz bebek arabası, bebek arabası için cibinlik, güneşten korunması için şapka gibi eşyalar da bulunuyor. Bunları dediğimiz gibi gittiğiniz yerden de satın alabilirsiniz.

Bolca yedek kıyafet götürmenizi tavsiye ediyoruz çünkü bebekler bazen üstüne yemek dökebiliyor veya bezler sızdırma yapabiliyor. Bu gibi durumların önüne geçmek için temiz yedek kıyafetler almayı unutmayın.

Güneş ışınlarına karşı bebeklerin ve çocukların cildinin hassas olduğunu biliyorsunuzdur. Bu nedenle güneşin tam tepede olduğu saatlerde çocuklarınızı hiçbir şekilde dışarı çıkarmayın. Küçük bebeklerin cildi hassas olduğu için güneş kremi kullanmaları da sakıncalı, bu nedenle o saatlerde evden hiç çıkmamaları daha yararlı olacaktır. Eğer bebeklik çağını biraz geçmişse güneşten korunması için şapka, tişört gibi kıyafetler giydirmeniz yerinde olacaktır.

Tüm bunların yanında çocuğunuzun hasta olma ihtimaline karşı doktorunuzun önerdiği ateş düşürücü ilaçları mutlaka yanınızda taşıyın. Konaklayacağınız yerin yakınlarında hastane var mı buna dikkat etmeye çalışın.

Bebekle Tatile Giderken Ulaşım

Tatile giderken tercih edeceğiniz ulaşım yolu da oldukça önem taşıyor. Bebekler yolculuk sırasında huysuzluk yapabiliyorlar ve yolculuk biraz can sıkıcı bir hal alabiliyor. Bunun önüne geçmek için yanınızda mutlaka bebeğinizin sevdiği bir oyuncak bulundurmayı unutmayın. Eğer otomobille yolculuk yapmayı tercih ediyorsanız mutlaka ama mutlaka bebek koltuğu almayı ihmal etmeyin. Eğer arabayı kiralıyorsanız, kiraladığınız firmadan mutlaka talep edin. Kendi arabanızı kullanıyorsanız ya bir tane satın alın ya da arkadaşlarınızdan ödünç isteyin. Yolda giderken sık sık mola vermeye çalışın, bu sayede bebeğiniz de çok sıkılmamış olur.

Eğer tatile uçakla gidiyorsanız kalkış ve inişteki basınçtan bebeğinizi korumak için emzirmeye çalışın. Emzik veya biberonla da bu işlemi yapabilirsiniz. Emme eylemi ile bebeğin kulağındaki basınç kalkacak ve onun için daha rahat bir kalkış/iniş olacaktır. Bizim bebekle tatile çıkacaklara önerilerimiz şimdilik bu kadar. Bebekle olmaz demeyin, tatili ihmal etmeyin. Hepinize iyi tatiller dileriz 🙂

 

Kaan Yiğit

Bir Kız babası iyi bir eş devamlı kendini geliştiren bir baba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir