Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocuklarımız 6-7 yaşlarına geldiği zamanda odalarında bazı değişiklikler yapmamız gereken durumlar olabilmektedir. Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri içerisinde en başta onların yatacakları yatakları gelmektedir. Çocuk odası içerisinde en fazla göze çarpan ve çocuk odasını en fazla önplana çıkartan kısım ise çocuk yataklarıdır. Bu yazımızda sizler ile çocuk odasında bulunan çocuk yatakları ile ilgili bazı dekorasyon fikirleri vermek isteriz

1- Çocuk Odası Yatak Fikirleri – Üst Seviye Yatak

Genellikle Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri içerisinde küçük odalara ideal olarak kullanılabilen, yatağı yer seviyesinden yukarıya taşıyarak bize fazla kullanım alanı sunabilecek bir model örneği gelmektedir.

2- Çocuk Odası Fikirleri- İkiz Çocuklar için Yatak Modelleri

Bazı ailelerimizin ikiz çocukları olduğundan kombine yatak odası kurmak isteyebilirler. Duvar kağıtları ile otantik bir doğal ortam isteyen ailelerimiz için hem iki çocuk hemde tek çocuğun kullanabileceği çocuklar için yatak modellerinden bir farklı model daha. Bu modelde iki adet oyun klubesi ve bir adet asma köprü kullanımı çocuk odasına çok otantik bir görünüm kazandırmakta

3-Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri – Deniz Modeli

Çocuklarımız veya aileleri denizlere,denizciliğe meraklı olabilmektedir. Bazı ailelerin çocuk odası tasarım fikirleri arasında çocuklarına deniz üzerine kurulu bir tema arayışı vardır. Kendinizin bile rahatlıkla hazırlayabileceği bu konsept oldukça kullanışlı ve çocuğunuz için en ideal çocuk odası fikirlerinden birisidir.4-Çocuk Odası Gökyüzü teması

Çocuk Odası tasarım fikirleri içerisinde uzay ve gezegenleri barındıran, tavanda ışıklandırma yapılarak gece fosforlu bir galaksi de çocuğunu uyumasını, hayaller kurmasını isteyen aileler için gayet kullanışlı bir dekorasyon fikirlerindendir. Ana lambayı birgüneş yapıp 9 gezegeni de tavana asabiliriz. Yatak modeli olarak ta ister sade bir model istersenizde bir uzay gemisini andıran model seçebiliriz. Tamamen sizinle çocuğunuz arasında kurduğunuz iletişime bağlı olarak geliştirebileceğiniz Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri içerisindedir.

5-Geniş Çocuk Yatak Odası Tasarım Fikirleri -1

Eğer evlerimizdeki imkanlarımız geniş yatak odası yapmamız için müsaitse sizlere önerebileceğim en iyi ev tasarımı fikirleri arasında bu model gelmektedir. Üst katında bulunan çocuk yatağı adeta bir lobi görünümünde olup odasının köşe noktasına eklenmiştir. Hemen altında ise gerek oturma, gerek kitap okuma gerekse çocuk aktiviteleri için tasarlanmış bambaşka bir en iyi ev tasarımı fikirleri bulunmaktadır. Duvarları ve tavanları okyanus içerisindeymiş gibi bir görünüm alan bu tasarım dünyada birçok ülkede beğeni ile kullanılmaktadır.

6-Geniş Çocuk Yatak Odası Tasarım Fikirleri -2

5 numaralı çocuk odası dekorasyon fikri gibi büyük bir oda imkanı bulunmayan aileler biraz daha küçük yatak odası tasarımı arıyorlarsa onlar için en iyi ev tasarımı fikirleri arasında gelen diğer bir modeldir. Bu modelde altlı üstlü ranza kullanılmış ve hemen yan tarafında çocuklara bir dinlenme alanı imkanı sunulmuştur. Ranzanın alt tarafında 3 adet çekmecesi yan tarafında kitaplığı ve dinlenme alanının hemen altında bulunan 2 adet merdiven açıldığında bir komidin görevi görmektedir.

7-Geniş Çocuk Yatak Odası Tasarım Fikirleri -3

Gemilere, sandallara ve denize aşık bir çocuğunuz mu var? Bu model tam size göre o halde. Çocuk Odası Tasarım Fikirleri içerisinde en iyi oda tasarımı fikri olarak görülmekte olan bu dekorasyon fikirleri arasında balıkçılık olarak bize alternatif sunmaktadır. Sandal şeklinde olan yatağı’na çocuğunuz tam anlamıyla bayılacaktır.

8-Kız Çocukları için Çocuk Yatak Odası Dekorasyon

En zarif kız çocukları için düşünülerek tasarlanmış bu model çocuk yatak odası dekorasyon fikirleri arasında üst sıralarda yerini almaktadır. Bir ağaç gövdesinin içerisinde yatıyormuş hissi uyandırması ve mantarlara basarak evine gidiyormuş havasıyla çocuğunuz bu yatak modeline bayılacaktır. Bu tip doğal çocuk yatakları seçimlerinizde oda içerisinde ağaç kullanmanız odaya farklı bir otantik hava katacaktır.

Kaan Yiğit

Bir Kız babası iyi bir eş devamlı kendini geliştiren bir baba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir